Новини


Підписатись на новини

Лобізм (GR)

"Може хтось скаже, що це брудний бізнес.

Але зараз жодна держава не може собі дозволити «відвертати ніс» від грошей.

Це дорога у майбутнє"

 

"Лобізм" – це представлення і захист інтересів у структурах державної влади. Це спроба організацій або окремих громадян впливати не тільки на прийняття, відхилення або зміну законів у парламенті, а також впливати на адміністративні рішення уряду, спираючись на підтримку не тільки обраних депутатів, але і різних політичних партій, державних і недержавних установ, підтримку громадськості і через засоби масової інформації.

Термін лобізм уперше стали вживати в Британії в середині XIX століття, коли окремі громадяни стали постійно збиратися в кулуарах законодавчих палат перед сесіями з метою вплинути на парламентаріїв шляхом надання інформації про законопроекти. У наш час цей термін має більш широке значення. Зараз Лобізм – це міжнародний феномен.

Якщо в Україні лобіювання дотепер асоціюється із протизаконними діями і вважається чи не синонімом корупції, то в країнах із розвиненою економікою відповідні організації надають своїм клієнтам (підприємствам, галузевим асоціаціям тощо) послуги із взаємодії з державними органами на професійній основі. Це послуги у сфері підготовки і коректування законопроектів і нормативних актів відповідно до потреб бізнесу, обґрунтування позитивних рішень з тих чи інших звернень бізнесменів до влади. Такі консалтингові послуги можуть бути пов’язані з усіма сферами життєдіяльності суспільства. Перевагою послуг спеціалістів з лобіювання є дотримання повної легальності і знання методів впливу на представників влади.

Методи лобізму:
  • приватні зустрічі із законодавцями;
  • збирання інформації,
  • проведення досліджень і підготовка презентацій перед законодавцями,
  • присутність і виступ на слуханнях комітетів та інших урядових відомств,
  • надання професійних порад, допомога в підготовці законопроектів;
  • запрошення законодавців на громадські заходи та неофіційні збори.

Ми надаємо ці послуги в нашій країні та в інституціях Європейського союзу.

Лобіювання Ваших інтересів у ЄС скачати презентацію.